Tallinna mereäärseim äri- ja kaubanduskeskus Porto Franco sai nurgakivi

Tallinna ainus mereäärne ettevõtlus- ja vaba aja veetmise piirkond PortoFranco arendus sai nurgakivi. Porto Franco kogu investeeringu suurus on 190 miljonit eurot.

Ehitus, Uusarendused, Magnus Velling, Mihkel Tüür, Porto Franco, Rein Zobel, Mati Leet, Ott Kadarik, Rauno Teder, Citybox AS, Martin Smith-Sivertsen, Svjata Vatra, Taavi Aas, Tauri-Viljar Vahesaar, Mart Urbas

Nurgakivi asetasid linnapea Taavi Aas, Porto Franco juhatuse esimees Rauno Teder, arhitektid Mihkel Tüür ja Ott Kadarik, Citybox hotelli juhatuse esimees Martin Smith-Sivertsen, ehitajate esindajad Mart Urbas ning Magnus Velling. Nurgakivi ajakapslisse asetati külaliste nimekiri, värsked päevalehed, meenemündid, joonised arhitektide poolt ning muud meened. Esines ansambel Svjata Vatra ning slackliner Tauri-Viljar Vahesaar.

"Porto Franco saab olema suurepärane avang merele. Oleme alati unistanud ja rääkinud linna avamisest merele, mis ei tähenda seda, et meri oleks linnast näha, vaid et mere ääres oleks ka kirev elu, et seal oleks midagi teha," ütles nurgakivipeol Tallinna linnapea Taavi Aas.

„Kui arhitekt Rein Zobel uuris Tallinna linna arengut keskajast alates, siis jõudis ta järeldusele, et määravaks linna kujunemisel on olnud maapinna reljeef ja sadama asukoht,“ ütles Porto Franco arhitektuurse osa teinud Kadarik Tüür Arhitektibüroo arhitekt Mihkel Tüür.

„Maapind Tallinna piirkonnas kerkib paar millimeetrit aastas, mille tulemina on sadam vanalinnast eemale nihkunud ja meil on tekkinud ajalooline võimalus hoonestada seda ala, mis lahutab nüüdseks vanalinna merest. Sellist võimalust ei teki väga sageli ja seega peab uus linnaline struktuur ja arhitektuurne lahendus selles kohas olema piisavalt väärikas, et luua uus kaasaegne linna süda keskaegse Tallinna vanalinna ja sadama vahele.“

„Nurgakivi on sümboolne žest, aga samas ka midagi väga käegakatsutavat: mõtetest ja joonistest on saanud teod ja tegudest tulemused. Meil ei ole paigas mitte ainult vundament, nagu tavaliselt nurgakivijärgus ehituse puhul, vaid ka esimese hoone 3 maa-alust korrust,“ ütles nurgakivi peo kõnes Porto Franco juhatuse esimees Rauno Teder. „Oleme tänaseks jõudnud ehitusega maapinna tasandile ning edasised ehitusetapid hakkavad juba kõigile ka näha olema.“

Porto Franco on unikaalne kinnisvaraarendus, mis avab Tallinna kesklinna merele, olles pealinna ainus mereäärne ettevõtlus- ja vaba aja veetmise piirkond. Porto Franco arendusse investeeritakse 190 miljonit eurot ning uues mitmefunktsioonilises linnakvartalis saab olema pinda enam kui 150000 ruutmeetrit. Porto Franco kompleks koosneb kolmest maa-alusest korrusest 1170 kohalise parkimismaja ja kaubanduse üüripindadega ning viiest maapealsest korrusest kaubanduskeskuse, bürookeskuse ja hotelli tarbeks. Porto Francot arendab Porto Franco OÜ.

 Fotod: Mati Leet

Pro Kapital jõudis poolaastaga 2,8-miljonise kasumini

23.08.2018

alt
alt

Ülemistel avati Eesti põnevaim avalik nõupidamisteruum

24.08.2018

Sarnased uudised

alt

Nordecon ja Haven Kakumäe pidasid Lesta 10 kortermajade sarikapidu

alt

Nordecon ehitab Pro Kapitalile Tondile kolm uut kortermaja

alt

Merko rajab Harku järve äärde Pikaliiva elurajooni

alt

YIT alustab Tammsaare teel uue korterelamu ehitamist

alt

Ülemiste linnakusse kerkib esimene eluhoone

alt

Nordecon hakkab Lasnamäele ehitama uut korterelamut

alt

Bonava ehitab Haaberstisse seitse kortermaja 88 korteriga

alt

YIT rajab Järvekülla uue elurajooni

alt

Uute viie ja enama korrusega kortermajade ehitamisele kehtestatakse peagi lifti rajamise nõue

Kõige populaarsemad

1

Meie kaunid kodud: Unikaalne eramuansambel ehedas keskaegses miljöös

2

IKEA alustab suhtlust eestlastega: ilmub esimene eestikeelne digitaalne kataloog

3

Justiitsministeerium: juurdepääsuta korteriomandite moodustamine on seadusega vastuolus

4

Kas maaklerteenuse riiklik kontroll on utoopia või paratamatus?

5

Tekk ja padi saavad liiga vähe tähelepanu

6

Küsi korstnapühkimise akti, et saada kahju korral hüvitist

Toimetaja valik

alt

Uus Maa: uusarenduste eelmüügid on hakanud pikenema

alt

Meie kaunid kodud: Tuudi raudteejaam

alt

Pooltühjad kontorihooned võiks kujundada mikrokorteriteks