Suvine ehitushooaeg on alanud

Kuigi väljas paugub alles pakane, on selle aasta ehitajad juba läinud sügisest alates astunud  esimesi samme oma maja ehitamiseks.  Majaehitamise juures ongi kõige raskem  esimene samm, otsus rajada oma perele päriskodu aia ja maasikapeenraga, päikeseterrassi ja rohelise õuemuruga.

Sisuturundus, Ehitus, Kastelli, Oma kodu ehitamine, Valmismajade tellimine, Oma maja ehitamine, Kastelli majad, Valmismajad, Katrin Sutt

Oleme harjunud mõttega, et iga asi elus peab tulema omal ajal. Eriti sageli öeldakse seda eesmärkide puhul, mis tunduvad esmapilgul kättesaamatud. Enamik osa inimestest sooviksid elada oma majas, kuid tegelikkuses jõuavad selleni suhteliselt vähesed.

Peamiseks põhjuseks maja ehitamise edasilükkamisel on harjumuspärasest „hakkama saamise tsoonist“ välja tulemine ning sobiliku ehitamise variandi leidmine. Tihti nullib igasuguse ehitamise soovi krampmõte finantseerimisvahendite puudumisest. Saan aru, et ilma rahata ei ole võimalik midagi ehitada, kuid alati tasuks minna panka ja koos spetsialistiga hinnata oma pere võimalusi konkreetsemalt. Olemasolevat kinnisvara või võimaluse korral mõnda lisatagatist kasutades on võimalik uue kodu ehitamiseks hoog sisse lükata ja hiljem juba uut maja ennast lisafinantseeringu saamiseks pruukida.

Suure säästu üldehitustöödel saab panustada omaosalusega. Kui olete seadnud eesmärgi  jõuda oma majani, siis tuleks selle eesmärgi saavutamiseks hakata tegutsema kohe. Tuleb otsida lahendusi, olla avatud, et leida üles need võimalused, mida elus on alati ja igal ajal olemas.

Oma unistusi saab täita ainult siis, kui neid teostama asuda!

Majaturul on leida erinevaid ehitamise võimalusi. Kiireim ja soodsaim viis kodu ehitamiseks on puidust moodulmaja, kus ilmastikukindel tehasepakett on juba tehases valmis toodetud ning krundil jääb teha vaid detailide montaaz. Reeglina on sellised toorkarbid tehnoloogiliselt kontrollitud, kvaliteetsed ja tehase garantiiga. Püstitus on kiire ning võimalik ka talvistes tingimustes.

Madala energiatarbega majad on peaaegu kõik puitkarkassil, sest muudest materjalidest sama soojapidavusega sein oleks kordades kallim. Puitkarkassil seinal ei ole eraldi kandvat ja soojust isoleerivat osa, kandev puitpruss on soojustusmaterjali sees ega suurenda seina paksust. Sel viisil on võimalik saavutada täiendavat põrandapinda. Puit on meeldiv ja soe materjal, mille tarvitamine aitab pidurdada kliima soojenemist. Parim viis puidu kasutamiseks on ehitus, sest ehitistes kasutatav puit tõmmatakse süsiniku ringest välja pikaks ajaks. Puitmaja lammutamise korral on materjal taaskasutatav energia või puitlaastplaatide tootmiseks.

Puitmaja ehitamine on ökotegu!

Puitkarkassmaja on kõige lihtsam pere soovide ja vajaduste järgi originaalprojektist ringi kohendada. Kastelli majade puhul on muudatused arhitektuurses projektis tellijale tasuta. Kuna Kastelli on olnud Soome turuliider juba 1994. aastast, siis on raske leida  projektlahendust, mida tehniliselt ja praktiliselt juba ehituses läbi proovitud pole. Tänu pikaajalisele ehituskogemusele nii Soomes kui ka Eestis, saame juba projekteerimise algfaasis orienteeruda parimale lõpptulemusele, kontrollitud kvaliteedile, mida iga koduomanik on väärt.

Kastelli maja karkassi  liimpuittehnoloogia tagab seintele jäikuse, tugevad fermid kivikatuse kandevõime ning kahesuunaline välisseinte soojustus Isover mineraalvillaga väga hea soojapidavuse. Valminud koduomanikud on peale esimest kütteperioodi meeldivalt üllatunud, kui maja ülalpidamiskulud kujunevad väiksemaks kui korteris elades.

Olulist rolli majaehituses määrab ka ehitamise aeg. Aastaringselt on võimalik teostada peaaegu kõiki töid, kuid suvine ehitamine on nii ajalises kui ka rahalises plaanis soodsam. Talvekuud aga sobilikud projekteerimiseks ning ehituslubade taotlusteks. Vaatamata hangedele ja paukuvale pakasele on veel paras aeg alustada oma pere unistuse elluviimist, astuda see esimene samm ning koputada majatootja uksele.

Rohkem infot oma maja ehitamisest loe siit.

Rahapesu ja terrorismi tuleb tõkestada ka kinnisvaravahendajatel

12.02.2018

alt
alt

Maa-amet uuendas üleujutusalade andmestikku

13.02.2018

Sarnased uudised

alt

Ka esimene maja ei pea minema vaenlasele

alt

Tartu linn rekonstrueerib 2 miljoni euroga munitsipaalelamu

alt

Tark maja võib üle mõistuse kalliks maksma minna

alt

YIT rajab Järvekülla uue elurajooni

alt

Tartusse Raadile rajatakse jalgpallikompleks

alt

Mustamäele kavandatakse mahukat sotsiaalkeskust

alt

Uute viie ja enama korrusega kortermajade ehitamisele kehtestatakse peagi lifti rajamise nõue

alt

Tallinna Vanasadama D-terminal uueneb 2020. aasta kevadeks

alt

Tartu kavandab sotsiaalmajade ehitust

Kõige populaarsemad

1

5 kõige raskemini müüdavat korterit

2

Harjumaal müüakse uskumatult ägedat kõrtsitalu

3

Swedbanki kodulaene tagastatakse internetis igakuiselt 2,5 miljonit

4

Ehitus- ja renoveerimistöödest tuleb kindlustust teavitada

5

LHV Manufaktuuri kvartali üürimajad saavutasid lõpliku kõrguse

6

Tark maja võib üle mõistuse kalliks maksma minna

Toimetaja valik

alt

5 kõige raskemini müüdavat korterit

alt

Kas mikrokorter ikka on unistuste elukoht?

alt

Eesti tuntuimad kinnisvarabrändid on Endover, Merko ja YIT